T. Petříček v UdK: Vláda nicméně dnes nepřijala závěrečné rozhodnutí

Vláda nepřistoupí k paktu OSN o migraci, bylo téma ve středu 7. listopadu v pořadu Události, komentáře, kde byl hostem ministra zahraničních věcí za ČSSD Tomáš Petříček.

V první řadě ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček uvedl: „Vláda nicméně dnes nepřijala závěrečné rozhodnutí. To bychom měli projednávat příští týden tak, abychom mohli poslanecké sněmovně předložit patnáctého jedenáctý stanovisko."

„My jsme taky vzali v potaz to, že skutečně toto téma je v České republice velmi emotivní. My jsme přesvědčeni, že musíme naslouchat také veřejnosti, která se většinově nechtěla připojit k tomuto paktu," dále řekl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

„Nicméně Evropská unie předložila již k projednávání textů celou řadu připomínek, které nebyly v textu zohledněny. Následně jsme se snažili koordinovat společnou pozici EU při definování výhrad, které by mohly být zaprotokolovány. Tato pozice nebyla dojednána a to, že i Rakousko jakožto předsednická země Evropské unie, se rozhodlo odstoupit od tohoto kompaktu, značilo, že nebude možné mít společnou evropskou pozici. V tu chvíli také Česká republika musela zvážit všechny pro a proti," dodal ministr.

obrázek

Blogy