Zrušení superhrubé mzdy? Daňový banditismus, který způsobil dnešní krizi, zlobí se Šmarda

Byl to „daňový banditismus“. Tak Michal Šmarda v pořadu Partie CNN Prima NEWS popsal chování politických stran před volbami do Poslanecké sněmovny. Naháněním politických bodů podle něj politici způsobili dnešní tíživou ekonomickou situaci státu. V Partii na CNN Prima NEWS o tom diskutoval se zástupci opozice a vládním poslancem Petrem Bendlem (ODS).

„Je zajímavé, jak to politici dělají – když se daně snižují, tak je to snižování, ale když se zvyšují, tak je to podle nich zjednodušení. Proč vláda potřebuje zvyšovat daně? A jsem rád, že tu jsou ve studiu zástupci ANO, ODS a SPD. Protože daňovým banditismem tyto tři strany před minulými parlamentními volbami způsobily, že veřejné rozpočty přišly o 100 miliard korun ročně,“ myslí si Šmarda.

„To bylo to populistické předvolební snížení daně z příjmu, to přineslo panu Bendlovi, panu Nacherovi, paní Lesenské, každému z nich přibližně 100 tisíc korun ročně. Já jim je přeju, já vám ty peníze nezávidím. Kvůli tomu se ale musí sahat do kapes důchodcům,“ doplnil politik, jehož strana si v nejnovějším průzkumu polepšila.

NA ZÁZNAM POŘADU SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE – Michal Šmarda v pořadu Partie na CNN Prima NEWS 16. 4. 2023 

zdroj: CNN Prima NEWS 17. 4. 2023 odkaz zde a zde
 

foto: CNN Prima NEWS

Blogy