MPSV je připraveno udržet pracovní místa v autoprůmyslu

7. října 2021

Ministerstvo práce a sociálních věcí je připraveno přispět k udržení pracovních míst v automobilovém průmyslu podobně jako pomohlo zachránit přes jeden milion pracovních míst v době pandemie. Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) požádá o svolání Tripartity.

„Se znepokojením sledujeme aktuální situaci v autoprůmyslu, kterou způsobil nedostatek čipů pro výrobu,“ uvedla ministryně. Připomněla, že zásadní význam automobilového průmyslu pro českou ekonomiku. a je na něm závislá spousta firem. „Automobilový průmysl je motorem naší ekonomiky. Zaměstnává velké množství lidí a je na něm závislá spousta firem. Proto budu na začátek příštího týdne požadovat svolání Tripartity,“ zdůraznila Jana Maláčová.

Omezení dodávek čipů může ohrozit i takové podniky jako je Škoda auto, a.s. Na velké automobilky je navázáno množství tuzemských dodavatelů. „Jsme v kontaktu jak se zástupci mladoboleslavské automobilky, tak se Svazem průmyslu a dopravy. Cílem je mít v případě potřeby okamžitě k dispozici veškeré dostupné nástroje aktivní politiky zaměstnanosti, které pomohou ochránit pracovní místa,“ uzavírá šéfka resortu práce a sociálních věcí.

zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Blogy