Tisková zpráva ČSSD: Zdraví není zboží!

7. listopadu 2022

Sociální demokracie považuje výroky ministra Válka (TOP09) o dvojí kvalitě péče pro miliardáře a bezdomovce za naprosto nepřijatelné. Odmítáme rovněž návrhy ministra zdravotnictví na zavedení nadstandardů ve zdravotnictví. Česká strana sociálně demokratická, Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR, Mladí sociální demokraté, hnutí Budoucnost a Mládežnická organizace Budoucí proto začali dnešním dnem sbírat podpisy pod petici adresovanou Vládě ČR. Petici, která odmítá dvojí kvalitu zdravotní péče, naleznete v odkazu ke stažení níže v tiskové zprávě.

obrazek.png

Bezplatná zdravotní péče je garantovaná Listinou základních práv a svobod. Na základě veřejného pojištění má každý právo na ochranu zdraví – na bezplatnou zdravotní péči a zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon, který ale nesmí mít diskriminační povahu. “V nemoci či při úrazu trpíme všichni stejně. Upínáme se k lékařům a sestrám v naději, že nám pomohou a uleví. V tom jsme si jako lidé všichni rovni. A jako s rovnými se s námi musí zacházet!,” uvedla k důvodům sepsání petice místopředsedkyně ČSSD Daniela Ostrá. 

„Sociální demokracii se vždy dařilo uhájit kvalitní a bezplatnou zdravotní péči. Občas to nebylo vůbec lehké. ODS, TOP09 a další pravicové strany se nikdy nevzdaly svého snu na zavedení nadstandardů ve zdravotnictví a tím pádem také dvojí kvality péče. Varovali jsme před tím. Teď ministr zdravotnictví Válek naše obavy potvrdil. Staré recepty jsou zpět,“ upozornil předseda ČSSD Michal Šmarda.

Nemůžeme jim v likvidaci bezplatné zdravotní péče bránit ve sněmovně. Ale můžeme zvednout lidi a dát hlasitě najevo, že tudy vláda jít nesmí!“ doplnil Michal Šmarda.

Proto jsme začali v jednotlivých krajích se sběrem podpisů pod petici proti zavádění nadstandardů ve zdravotnictví a proti dvojí kvalitě péče. Vyzýváme všechny, kteří se chtějí připojit a pomoci nám bránit jeden ze základních pilířů ohleduplné společnosti. 

Praha, 7. 11. 2022

 

petice-dvoji-kvalita-ve-zdravotnictvi.pdf

Blogy