Zahájení pražské kampaně koalice Solidarita

6. června 2022

Dnes ve 14:30 zahájil u Prašné brány v Praze svou kampaň koaliční projekt pražských Sociálních demokratů a Zelených s podporou Idealistů s názvem Solidarita. Lídryně Anna Šabatová představila nejen svou vizi pro Prahu, ale i vizi sjednocení demokratické levice v ČR.

Koalice představila svůj program do komunálních voleb v Praze, kde se Anna Šabatová bude ucházet o post primátorky. Za ní je pak na kandidátce za ČSSD ředitel zařízení sociálních služeb Miroslav Dvořák a za Zelené urbanista a zastupitel Prahy 3 Matěj Michalk Žaloudek. Na kandidátní listině najdeme mimo jiné, bývalého předsedu vlády Vladimíra Špidlu, bývalou ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou, místostarosty Prahy 7 a 3 Ondřeje Mirovského a Ondřeje Ruta, nebo bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka.

Anna Šabatová (1951)
V letech 1971–1973 byla vězněna pro podvracení republiky a vyloučena ze studií na Filozofické fakultě. V prosinci 1976 podepsala Chartu 77, v roce 1986 byla její mluvčí. Po Listopadu vystudovala češtinu na UK a později absolvovala doktorské studium na Katedře právní teorie Právnické fakulty MU. Byla šest let zástupkyní veřejného ochránce práv a v letech 2014–2020 byla veřejnou ochránkyní práv. V mezičase vyučovala na Katedře sociální práce na FF UK a byla předsedkyní Českého helsinského výboru. V roce 1998 obdržela Cenu Spojených národů pro lidská práva a je nositelkou francouzského a polského státního vyznamenání.

Informace pro novináře žádejte a žádosti o rozhovory směřujte na:

Matěj Michalk Žaloudek
Email: zaloudek.matej@praha3.cz

projev-anny-sabatove-6-6-2022.pdf

Blogy