Pro ČSSD je klíčové, aby se Sněmovna příští týden sešla k důležitým sociálním zákonům

23. července 2021

Česká strana sociálně demokratická prosazuje, aby ještě do říjnových voleb do Poslanecké sněmovny zákonodárci dolní komory parlamentu stihli projednat co možná nejvíce legislativních návrhů zlepšující situaci občanů České republiky.

Poslankyně a poslanci ČSSD jsou připraveni aktivně podpořit svolání a programy mimořádných schůzí Poslanecké sněmovny, které budou ku prospěchu zejména nízkopříjmových zaměstnanců či seniorů, ale i úpravu ošetřovného a otcovské dovolené, které se týká všech zaměstnanců.

I proto je pro nás naprosto stěžejní projednat již v pátek 30. července ve 3. čtením valorizaci důchodů, což je priorita nejen Ministerstva práce a sociálních věcí pod vedením Jany Maláčové. Chceme, aby se penze zvýšily už od příštího roku a aby byly více spravedlivé a pokrývaly aspoň trochu  citelný nárůst životních nákladů starších spoluobčanů. Jde nám o důstojnou životní úroveň seniorů nyní i v budoucnu.

Vedle odpovídajícího  navýšení důchodů seniorům, kteří celý život pracovali či vychovávali děti, jsou pro nás zásadní také další zákony z dílny MPSV. Patří mezi ně zejména  zákon o dětských skupinách a zákon o sociálně právní ochraně dětí. „K těmto návrhům a k ošetřovnému a otcovské dovolené se našim poslancům podařilo shromáždit dostatek podpisů pro svolání mimořádné schůze PSP na středu 28. 7.,“ dodává poslankyně za ČSSD a místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku Alena Gajdůšková.

Blogy