Rodinný stav vdaná, 2 děti
Vzdělání Střední průmyslová škola strojírenská a textilní v Hlinsku
Motto Svoboda není jen pro ty, kteří si ji mohou zaplatit.
Současné zaměstnání předsedkyně odborové organizace, NPI projekt Up Skilling Krajský koordinátor
Profesní zkušenosti Zastupitel Pardubického kraje, Zastupitel města Hlinska (dosud), člen Kontrolního výboru Zastupitelstva města Hlinska, člen Výboru pro sociální věci a neziskový sektor Zastupitelstva Pardubického kraje, členka Rady města Hlinska (dosud)
Jazyky angličtina
Další zajímavosti člen Sněmu Českomoravské konfederace odborových svazů za Pardubický kraj (1 delegát s hlasem rozhodujícím zastupující OS KOVO za Pardubický kraj), od května 2015 místopředsedkyně Regionální rady Českomoravské konfederace odborových svazů Pardubického kraje, od června 2019 předsedkyně Regionální rady Odborových svazů Českomoravské konfederace odborových svazů, členka Tripartity Pardubický kraj, členka Komise pro Stanovy OS KOVO, členka Tripartity Pardubický kraj
Bydliště Hlinsko

Můj příběh

Narodila jsem se před 53 lety v Chrudimské porodnici. Domů do Hlinska si mě rodiče přivezli jako druhou dceru. V té době rodiče bydleli v městském bytě, kde je dnes Galerie města Hlinska. Moc ráda na tato místa vzpomínám.

S manželem Zdeňkem máme dceru a syna. Celý můj dosavadní život je spjat s Hlinskem, kde jsem vystudovala Střední průmyslovou školu strojírenskou a textilní. Od roku 1993 jsem věrná podniku ETA Hlinsko, a to i po změnách ve vlastnické struktuře. Vždy jsem byla aktivní v rámci odborů a snažila jsem se být zaměstnancům a kolegům oporou. Celý život se pohybuji mezi pracujícími a zajímá mne, v jakých podmínkách pracují a jak s nimi jejich zaměstnavatel komunikuje a jak si svých zaměstnanců považuje. Otevřená komunikace je totiž základem fungování každého kolektivu. Ani po 30 letech od nabité svobody to není jednoduché.

Co nesnáším je nadřazenost  a mocenské rozdíly. Zejména v této době, kdy průmysl v České republice ovládají nadnárodní firmy jiných států, je to pořád živé téma.

Beru lidi takové, jací jsou. Upřednostňuji respekt odlišného názoru, jistotu a štěstí v životě. Jsem ochotná pomáhat.

Jako předsedkyně odborů, kterou jsem se stala v roce 2019, vím, že i v našem kraji jsou stále určité rozdíly, ale mám radost, když vidím, že se nezapomíná ani na okrajové oblasti, které se dříve potýkali s vyšší nezaměstnaností. 

Díky důvěře občanů našeho města a kraje jsem od roku 2008 nepřetržitě zastupitelkou Hlinska a od roku 2018 také městskou radní. Mezi lety 2008 a 2012 jsem byla také krajskou zastupitelkou.