Search
Close this search box.

Daniela Ostrá

Místopředsedkyně

Můj příběh:

Život

Pocházím ze Zábřehu, kde jsem strávila své dětství a dospívání. Po absolvování magisterského a následně doktorandského studia na Univerzitě Palackého v Olomouci jsem se zaměřila na výzkum politického marketingu, vyhodnocování průzkumů a pedagogickou činnost na téže škole. Kromě studia jsem nakonec v Olomouci našla i práci a místo k životu.

S manželem se věnujeme cestování a společným zálibám jako je to kynologie. Ráda si ale zkrátím čas i u počítačových her a četby čehokoliv o historii a politice.

Politika

Členkou Sociální demokracie jsem od roku 2010. V rámci Mladých sociálních demokratů jsem se zabývala vztahy s našimi partnerskými zahraničními organizacemi. Podílela jsem se na několika volebních kampaních a od roku 2021 jsem místopředsedkyní Sociální demokracie.

S politikou se setkávám už od dětství, protože maminka byla politicky aktivní a vštípila mi, že k tomu abych měnila věci kolem sebe, nemůžu jen sedět v koutě.

Názory

Lidé se nesmějí bát požádat o pomoc, když ji potřebují. Od konce komunismu se zde předkládá, že kdo potřebuje pomoc, je líny a neschopný. Každý ale může být nemocný a potřebovat pomoc. Každý jednou zestárne a bude chtít důstojný důchod. Pokud chce Sociální demokracie být znovu atraktivní i pro mladé, musí ukázat odvahu. Sociální demokracie musí být odvážná v prosazování vlastního politického směru, abychom se dokázali postavit za hodnoty, na kterých stojíme.