Vzdělání středoškolské s maturitou - Gymnázium Jiřího Wolkera Prostějov; výuční list - obor kuchař, číšník
Motto Nezapomínejme na staré hodnoty i v nové době.
Současné zaměstnání místostarosta města Kostelec na Hané; od roku 2006 zastupitel města Kostelec na Hané
Poslední zaměstnání Náměstek hejtmana Olomouckého kraje (resort školství); starosta města Kostelec na Hané; šéfkuchař, vedoucí provozovny, číšník; Instruktor pohostinských zařízení
Profesní zkušenosti Předseda finančního výboru 2006 – 2010
Kraj Olomoucký

Můj příběh

Začátek mých kontaktů s politikou byl asi v době, kdy jsem začal pracovat jako funkcionář v házenkářském oddíle v naší tělocvičné jednotě Sokol Kostelec na Hané – HK (házenkářský klub). Když pak přišly v roce 2006 komunální volby, tak mně jako nestraníkovi nabídli místo na kandidátce ODS. Přijal jsem a jako nezávislý jsem se nakonec z nevolitelného místa do zastupitelstva dostal.

Tehdy jsem začal komunální politiku poznávat. Když už jsem byl v zastupitelstvu, začal jsem přemýšlet o tom, k jakému ideovému proudu se přidat. Nechtěl jsem zůstat nezávislý, chtěl jsem jasně deklarovat své politické zaměření. Protože pocházím z normální rodiny, z obyčejných poměrů, logicky mi nejblíž byla politika sociální demokracie. Tehdy jsem v televizních debatách obdivoval i nynějšího pana prezidenta Zemana, který mě i tak trochu navedl k tomu, že jsem v Kostelci na Hané přispěl k obnovení činnosti místní organizace České strany sociálně demokratické.

V dalších komunálních volbách v roce 2010 jsme už sestavili standardní kandidátku ČSSD. Její součástí bylo i několik nezávislých kandidátů, protože tomu se na menších obcích nevyhnete. Bývají to lidé, kteří sice nejsou členy strany, ale sympatizují s vámi a věří vám. V roce 2010 se nám podařilo volby vyhrát a stal jsem se starostou města.

V roce 2014 jsme v komunálních volbách získali ještě silnější mandát a já jsem obhájil funkci starosty. Z 15 členů zastupitelstva jsme měli 7 zastupitelů. To byl pro mne obrovský impulz do další práce, která byla na začátku velmi těžká. Ve městě probíhaly velké investiční akce, které již byly předjednané. Člověk naskočil do rozjetého vlaku. Spoustu věcí jsem se učil za chodu. Ale nic mi nezbývalo a musel jsem se se vším poprat. Výsledek voleb v roce 2014 mi ukázal, že se mi to podařilo a že lidé umí nasazení ocenit.

V roce 2016 jsem kandidoval do krajského zastupitelstva a po úspěšném vyjednávání jsme se stali součástí koalice. Bylo mi nabídnuto místo náměstka tady na kraji a já jsem to rád přijal. Byť pro mě je práce pro město důležitá, mandát jsem v pozici starosty nedokončil. Zastupitelstvo schválilo můj přesun na pozici místostarosty a já tak mohu svému městu pomáhat i z jiné pozice, kde své zkušenosti komunálního politika snad dávám ve prospěch celého kraje.