Search
Close this search box.

Královéhradecký kraj: SOCDEM v koalici „Hlas samospráv“

16. května 2024 představili novou volební koalici zástupci Sociální demokracie, Společně pro kraj a Rozvíjíme s názvem HLAS SAMOSPRÁV.

Lídrem kandidátky je PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. – starosta obce Rokytnice v Orlických horách, vysokoškolský učitel, krajský zastupitel a bývalý hejtman (SOCDEM), na druhém místě Ing. Marcela Holda, DiS., místostarostka Jaroměře (SPROK) a na třetím místě doc. MUDr. Radek Mounajjed, Ph.D., zubní lékař, Hradec Králové (Rozvíjíme Hradec).

„Spojení sil a zkušeností regionálních politiků a lokálních osobností, kteří si u voličů získali důvěru a respekt, je společným jmenovatelem naší kandidátky. Koalice „HLAS SAMOSPRÁV“ vychází z toho, že krajská politika by měla mít blízko k občanům a měla by plnit roli podpory a servisu pro obce a města. Naším cílem je zastupovat a řešit potřeby a problémy všech našich občanů, aniž bychom někoho opomíjeli,“ vysvětlil cíle volební koalice lídr kandidátky Jiří Štěpán.

Signatáři koaliční smlouvy:

  • PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. – lídr kandidátky
  • Jan Birke – předseda KP SOCDEM, starosta Náchoda
  • Petr Fiala – senátor Parlamentu ČR, starosta Letohradu, předseda politického hnutí Společně pro kraj
  • Ing. Marcela Holda, DiS. – kandidátka do Zastupitelstva KHK za Společně pro kraj
  • JUDr. Jan Holásek, LL.M. – senátor Parlamentu ČR, předseda politického hnutí Rozvíjíme Hradec
  • doc. MUDr. Radek Mounajjed, Ph.D., DDS. – kandidát do Zastupitelstva KHK za Rozvíjíme Hradec

 

V koaliční smlouvě se všichni přítomní zavázali v rámci společného volebního projektu k prosazování zájmů samospráv v nejširším slova smyslu, což zahrnuje nejen obce a města, ale také spolky a organizace jako jsou sportovní kluby, dobrovolní hasiči, myslivci a další.

Na kandidátce HLASu SAMOSPRÁV se objeví celá řada osobností s bohatými zkušenostmi ve veřejné správě, kteří každodenně úspěšně řeší problémy ve svých obcích a městech a aktivně je rozvíjí ve prospěch občanů.

Více ZDE.