Search
Close this search box.

Jihočeský kraj: Lídrem je Tomáš Polanský

Představení kandidátů jihočeské Sociální demokracie pro krajské a evropské volby bylo hlavním bodem programové konference SOCDEM.
Představení krajského volebního projektu se zúčastnili předseda Sociální demokracie Michal Šmarda, místopředseda strany a lídr SOCDEM do evropských voleb Lubomír Zaorálek. Jihočeské sociální demokraty povede do krajských voleb současný předseda jihočeské SOCDEM, šestatřicetiletý manažer Mgr. Tomáš Polanský, ředitel destinační společnosti Českobudějovicko – Hlubocko. Jihočeská SOCDEM postavila do krajských voleb kompletní kandidátku šedesáti osobností s věkovým průměrem 52 let, což je výrazné omlazení oproti minulým volbám. Dvacet procent kandidujících tvoří ženy a plných sedmdesát procent – celkem 42 kandidátů – má vysokoškolské vzdělání. V kampani chtějí jihočeští sociální demokraté utratit do pěti milionů korun, volebním manažerem pro kraj je hlubocký radní Bc. David Šťastný.
„Politika na krajské úrovni je o znalosti prostředí a potřeb lidí, odpovědnosti k nim a chuti řešit problémy. Asi nejvíce vystihuje naši kandidátku a její hodnoty jeden z našich sloganů: Mládí, odbornost, zkušenost, stabilita. Dle mého soudu máme na naší krajské kandidátce optimální mix mladých dynamických lidí, kteří mají srdce a chtějí to nejlepší pro svůj kraj, a skutečně kvalitní odborníky z mnoha důležitých profesí, kteří znalosti a odpovědnost ve svém životě již mnohokrát prokázali,“ říká předseda jihočeské SOCDEM Mgr. Tomáš Polanský.
Zástupci sociální demokracie byli ve vedení Jihočeského kraje v posledních čtyřech volebních obdobích. Dvojkou na kandidátce je tak náměstek hejtmana Jihočeského kraje a starosta Větřní Antonín Krák, první desítku uzavírá bývalá úspěšná hejtmanka Jihočeského kraje a milevská radní Ivana Stráská.
„Kraj je místo, které dobře znáte, kde se potkáváte s lidmi a vnímáte zblízka jejich problémy a strasti. Když se podíváte na způsob, jakým Pětikoalice vede tuto zemi, jak tato vláda neřeší problémy obyčejných lidí, naopak bere těm nejslabším, těm, kteří se nemohou bránit, o to více je potřebná fungující odpovědná levicová strana. Jsem rád, že v jižních Čechách se nám, sociálním demokratům, v intencích a možnostech kraje dlouhodobě daří vyvažovat a v mezích možností regionu balancovat sporné vládní kroky a dělat lidem život snesitelnější. Vždy jsme se v regionu snažili o politickou korektnost a ekonomickou a finanční odpovědnost a dlouhodobě ukazujeme, že jsme zodpovědnými partnery, kteří se snaží z našich krásných jižních Čech udělat ještě lepší místo pro život,“ říká předseda jihočeské SOCDEM a lídr krajské kandidátky Tomáš Polanský.
Předseda české Sociální demokracie Michal Šmarda považuje jihočeskou SOCDEM za jednu z nejúspěšnějších krajských organizací v ČR. „Jste úspěšnější než v jiných regionech, je za tím práce, profesionalita a pokora. Z mého pohledu se podařilo skvěle sestavit silnou kandidátku, spojující lidi, kteří mají dynamiku a představují změnu, s osobnostmi se zkušeností, s důvěrou a respektem. Tomáš Polanský v čele je pro mne symbolem nadšení a touhy po změně a síly prát se za zájmy lidí. A naše témata jsou jasná: Jsou to ceny. Ceny energií, ceny potravin, narovnání inflace, růst mezd. V Jihočeském kraji je velkým tématem dostupnost zdravotní péče, doprava i podpora lokálních potravin,“ uvedl Michal Šmarda. Zdůraznil i důležitost evropských voleb. „Máme preference kolem čtyř, pěti procent. Bez silného lídra nejsme schopni udělat rozhodující krok. A my máme nejsilnějšího lídra do evropských voleb. Evropa musí být lidem užitečná, ne naopak,“ uvedl k Lubomírovi Zaorálkovi a cílům pro volby do Evropského parlamentu předseda české sociální demokracie Michal Šmarda.
Vize sociální demokracie pro evropské volby představil účastníkům programové konference lídr SOCDEM pro volby do Evropského parlamentu Lubomír Zaorálek. Kandidátem SOCDEM za Jihočeský kraj do evropských voleb je jako nestraník ředitelka KHS Jihočeského kraje doc. MUDr. Kvetoslava Kotrbová, Ph.D. Kandidáti do krajských voleb v rámci programové konference diskutovali s přítomnými členy a sympatizanty nad základními tématy pro krajské volby, kam patřila dostupnost a kvalita zdravotnické péče, počty pobytových a sociálních lůžek v domovech pro seniory, léčebnách a hospicích, pečovatelské služby, bezpečnost seniorů, obnova lesů, venkov a jeho problémy, podpora duálního vzdělávání a podpora nepedagogických pracovníků ve školství, začleňování přistěhovalců a snižování sociálního napětí v regionu, rozvoj integrovaného dopravního systému a cestovního ruchu, zodpovědné hospodaření a investice kraje a řada dalších témat.