Search
Close this search box.

Náš program

Program Sociální demokracie znamená silnější a spravedlivější Česko pro všechny. Potřebujeme silný a efektivní stát, který dokáže občanům rychle a účinně pomoci. Tento stát stojí a padá s lidmi. Pomoc a ochrana obyvatel je základem úspěšného zvládnutí jakékoliv krize. Sociální demokracie prosazuje stát, který chce a umí pomoci lidem v nouzi, poskytuje kvalitní veřejné služby a dokáže zajistit důstojný život všem.

Budeme bránit všem snahám o zpoplatňování zdravotnictví či školství, navyšování věku odchodu do důchodu a zpomalování růstu penzí. Náš program je programem pro lidi, kteří pracují, poctivě platí daně, vychovávají děti a pečují o své okolí. Ti, kteří se snaží a dělají všechno správně, se musejí mít v této zemi dobře. A lidé, kteří celý život pracovali, musí mít jednou spravedlivý důchod, na který se mohou těšit.

Máme vizi státu ekonomicky silného a stabilního. Státu, ve kterém se na veřejných službách podílejí všichni spravedlivým dílem a podle svých možností. Nové daňové výnosy nesmí pocházet z kapes střední třídy, ale těch, kteří díky pracující většině vytvářeli ohromné zisky, ale do společné kasy toho vracejí jen velmi málo. Tedy od velkých korporací a úzké skupiny těch nejbohatších. 

Reforma daní

Historie
Sociální demokracie

Naše vize

Sociální demokracie má připravená řešení pro problémy současného Česka. Narozdíl od parlamentní opozice extremistických stran nekritizujeme pouze vládu, ale nabízíme alternativu. Jak by Sociální demokracie přistupovala k jednotlivým oblastem, které trápí české občany si můžete přečíst níže na tematických stránkách.

Školství

Důchody

Umělá inteligence

Udržitelnost

Práce

Moderní pracovní podmínky